scenariusz bożonarodzeniowy Okazuje się, że organizowanie jasełek może być naprawdę twórczą pracą. Bo czy można po raz kolejny przygotowywać przedstawienie o tym samym i zachwycić nim widzów? Jak się okazuje taka możliwość istnieje, ale trzeba przygotować sobie dobry scenariusz.

Można samemu napisać taki scenariusz albo też można go złożyć z kilku już gotowych tekstów łącząc je ze sobą i następnie tworząc całość, która będzie ciekawa dla widzów. Wybierając scenariusz należy zwrócić uwagę na to co przekazuje. Najważniejszą kwestią powinna być zawsze prawda o miłości Boga do człowieka, która objawia się właśnie w narodzinach Chrystusa. To zawsze będzie najważniejszy element tych przedstawień. Jeśli uda się zaakcentować to przesłanie to inne elementy przedstawienia będzie już można kształtować według swoich potrzeb dopasowując również do oczekiwań wszystkich widzów. Warto także pamiętać, że dla dzieci takie przedstawienie to pewna przygoda i pod ich kątem warto je przygotować. Na pewno trzeba poświecić im nieco czasu i pomóc w przygotowaniach do tego przedstawienia. Musza być w nie zaangażowani, by poczuć co to znaczy przygotować dobre przedstawienie.

Jeśli realizuje się jasełka to między innymi trzeba pomyśleć o odpowiednim dostosowaniu języka, który będzie w trakcie takich przedstawień używany. Musimy pamiętać, że mają tam grać dzieci, dlatego musza być to teksty przygotowane właśnie pod ich kątem. Pod kątem ich wieku i możliwości. Na pewno istotną kwestią będzie znalezienie ról dla wszystkich dzieci, tak by nikt w klasie nie czuł się odsunięty. W przygotowaniu takiego przedstawienia powinni brać udział wszyscy i wszyscy powinni mieć możliwość grania w przedstawieniu. Na pewno warto się zatroszczyć także o odpowiednie dobranie muzyki do przedstawienia, która to jest ważnym elementem odpowiadającym za jakość całej realizowanej wersji scenicznej. Jeśli nie wiecie jakie przedstawienie przygotować zachęcamy do zapoznania się z naszymi scenariuszami.