jak przygotować jasełka

Jasełka to przedstawienie, które na pewno jest przez dzieci oczekiwane i to niezależnie od wieku. Podobnie rodzice i dyrekcja szkoły czeka na ten dzień. W okresie Bożego Narodzenia dąży się więc do tego, by udało się przygotować jak najlepsze przedstawienie, które opowiadać będzie widzom o narodzeniu Jezusa.

Mimo, że wszyscy już doskonale znają tą opowieść to można szukać jakichś rozwiązań, dzięki którym będzie można spojrzeć na to nieco inaczej i pokazać coś więcej. Na pewno takie inne spojrzenie będzie możliwe, ponieważ narodzenie się Boga człowieka to wydarzenie, które może się stać źródłem różnorakich inspiracji dla człowieka i trzeba tak na nie spojrzeć. Warto takich inspiracji szukać. Można przygotować jasełka, które będą miały formę nieco humorystyczną inną niż wszystkie. Najważniejsze jednak, by zachować główny przekaz a więc pokazanie prawdziwej miłości Boga do człowieka. Rolę, które będą napisane wierszem mogą się stać takim elementem, który dobrze wpasuje się w całość takiego przedstawienia. Jasełka z humorem mogą być przygotowane niezależnie od wieku uczniów. Jeszcze innym pomysłem na ożywienie przedstawienia może być wprowadzenie nowych postaci, które będą tematycznie nawiązywały do danego regionu czy ostatnich wydarzeń z życia szkoły. Żłobek może się stać takim miejscem, gdzie będą pielgrzymować naprawdę wszyscy ludzie i wszyscy będą tam mogli szukać dobrej nowiny.

Ciekawym rozwiązaniem będzie wprowadzenie do scenariusza takich postaci, których obecność tak naprawdę będzie zaskakująca. Można tutaj wprowadzić nowoczesne role diabła i aniołów. Oprócz tradycyjnych zwierząt można wprowadzić na scenę nieco inne propozycje: kota, mysz czy inne zwierzaki. Tak naprawdę wszystko tutaj uzależnione będzie od naszego widzi mi się i naszej wyobraźni. Chodzi przede wszystkim o to, by swoim jasełkowym przedstawieniem wszystkich pozytywnie zaskoczyć. Jeśli to się uda to tak naprawdę nasze przedstawienie będzie mogło odnieść sukces. Poza tym ma to być dobra zabawa dla tych wszystkich, którzy będą brali udział w przygotowaniach. Dlatego na tą kwestię też trzeba zwracać uwagę.